Rastapatside ettevalmistamine hoolduseks

Kas rastapatse on vaja kuidagi hoolduseks ette valmistada?

Seda küsimust küsitakse minult päris tihti. Vastus on jah, on vaja küll ettevalmistusi teha ja natuke planeerida. On mitu asja, mida tuleks teha enne, kui hooldusesse tuled. Esiteks sellepärast, et siis kulub hoolduses vähem aega. Sina säästad raha ja tervisele on ju kah kasulikum mitte väga pikalt ühel kohal istuda. Teiseks seetõttu, et võib olla on vähem valus, kui ise mõned asjad kodus ära teed. Mõnel inimesel on peanahk tundlikum kui teisel ja enamasti on ise oma juustega mässates lihtsam tunnetada, kui kõvasti ja kuskohast tohiks juukseid sikutada, et liiga valus ei oleks. Kolmandaks, on asju, mis mõjutavad hoolduse lõpptulemust ja mõnel juhul ei olegi võimalik korralikku hooldust teha, kui pole selleks oma patse kodus ette valmistanud. Alljärgnevalt räägin täpsemalt kahest kõige olulisemast ettevalmistusest.

Rastapatside pesemine

Kõige olulisem asi, mida enne hooldust teha, on peapesu. Peanahk peab olema kenasti puhas ja patsid täiesti kuivad. Patside ja peanaha puhtus on üleüldse patside heaolu suhtes väga oluline tegur. Märgade patsidega ei ole hoolduses mitte midagi teha, sest märjad juuksed ei saa omavahel lukustuda, vaid lihtsalt katkevad ja sel juhul ei saa ma oma tööle mingit püsivamat tulemust garanteerida. Föönitamine on võimalik, aga see võtaks vähemalt pool tundi ja iga patsikandja juba teab omast kogemusest, et ka seejärel on patsides veel kerge niiskus sees. Nii et enne hooldusesse tulekut pese pea eelmisel päeval puhtaks, siis on patsid kindlasti kenasti kuivad.
Kui tuled veel ilma patsideta juustega, ootuses saada omale pähe rastapatsid, siis on samuti tähtis, et juuksed oleksid pestud. Aga sel juhul võivad juuksed olla ka niisked, sest nagunii on vaja pähe lasta rastade tegemist soodustavat vahendit ja seejärel föönitada.

Patside üksteise küljest lahti rebimine

Teine asi, mida saab ise kodus teha, on patside üksteise küljest lahti rebimine. Seda tuleks teha kohe peale pesu, kui juuksed on veel märjad. Siis on see lihtsam ja ka vähem valus, sest märjad juuksed venivad ja näppudega on hea patside vahel see õige joondus üles leida. Stuudios ma ei kasuta rebimistehnikat, vaid pigem kääre, et vältida liigse valu tekitamist ja peanaha traumeerimist. Kui aga on erisoov, et kääridega lõikamist mingil juhul ei taha, siis võin loomulikult rebida ka.
Vahel juhtub, et hoolduses on jäänud käimata juba aasta või kauemgi ning ise ka kodus eriti patse hooldanud ei ole. Sel juhul võivad mõned patsid olla väga tugevalt omavahel kokku kasvanud. Kui nii on juhtunud, siis oleks targem ikkagi lasta stuudios need lahti võtta, mitte hakata ise lõikama või rebima. Muidu võib juhtuda, et pats rebeneb katki või vigastad peanahka.
Kui aga ei soovigi üldse patse üksteisest eraldada, siis las jääda kõik nii kuis on. Sel juhul vaatame ja räägime stuudios üle, mida ja kuidas on soov hooldada. Kuid ka sel juhul ei tohiks unustada eelmisel päeval enne hooldusesse tulekut pead pesemast.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s