Rastapatside pesemine

Kuidas rastapatse pestakse?

Rastapatse pestakse üsna samamoodi kui tavalisi juukseid. Pesed pesuvahendiga ja siis veega loputad puhtaks 🙂 Tegelikult võiks rastade pesemiseks kasutada spetsiaalset rastapatsidele mõeldud šampooni või seepi, mis aitab juustel sõlme jääda ja patsidel pärast paremini lukustuda. Loomulikult tuleks pärast pesu alati juuksed väga korralikult puhtaks loputada.

Kui oled tavaliselt oma juukseid pesnud igapäevaselt, siis enne rastapatside tegemist võiks lasta oma peanahal mõne nädala jooksul harjuda pisut pikema pesemistsükliga. Seda just seetõttu, et kui patsid kohe pähe teha ja seejärel pead mitte enam iga päev pesta, võibki peanahk sügelema hakata, sest ta pole sellega lihtalt harjunud. Iga päev oma rastapatse pesta ei ole ka hea, sest esiteks kuivavad rastapatsid üsna kaua ja teiseks, liigse pesemisega muutub peanahk kuivaks.
Kõik peanahale harjumatud asjad tasuks varakult enne patside tegemist läbi proovida (võtta kasutusele uus lisaainetevaba šampoon, jätta pikem pesutsükkel jmt), et peanahk ei hakkaks oma pahameelt kuivuse ja ketendamisega väljendama.

Soovitan šampooni enne pähe kallamist kindlasti veega lahjendada näiteks mõnes tühjas šampoonipudelis, sest siis on lihtsam seda peanaha peale jagada ja pärast ka märksa kergem välja loputada. Võtad tavalise hulga šampooni ja umbes 200ml vett, loksutad segamini ja valad igale poole peanahale. Ära unusta, et pead pestes pesed eelkõige pead mitte patse! Patsid lähevad neist läbi jooksnud veest ja pesuainest niigi puhtaks ja neid ei ole vaja eraldi nühkida. Märjalt nühkimine võib rastapatse lausa kahjustada.

Kindlasti ei tasu kasutada pesemisvahendit, mis jätab peanahale mingid jääkained – silikoonid, sulfaadid, lõhnaained, säilitusained vmt. Need jääkained hakkavad tasapisi kogunema ja ühel hetkel hakkab peanahk selle vastu protesteerima ning tulemuseks on naha ketendamine, kõõm, sügelus ja muud probleemid. Jääkained jäävad ka patsi sisse ega lase patsis olevatel juustel korralikult lukustuda ehk sõlme ja sassi minna (kõige paremini teevad seda täiesti puhtad juuksed), seetõttu jäävad patsid seest lõdvad. Sellest tuleneb omakorda, et patsid ei kuiva korralikult ja tagajärjeks võib olla patside sees kasvav hallitus ja sellest tulenev halb lõhn.

Kui seda kõike ei suuda šampooniostul jälgida, siis soovitan osta kohe rastapatsidele mõeldud toode ja ongi kohe üks mure vähem.

Lisalugemist: Bioneeri portaalis tehtud katse, kuskohast ja kuidas leida ohutumat šampooni.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s